Истанбул

  во

  „Свиркачот“ Едвард Сноуден, поранешен програмер во американската Национална базбедносна агенција (НСА), изјави дека постои врска меѓу убиството на саудискиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американскиот дојавувач Едвард Сноуден ја обвини израелската компанија за сајбер-разузнавање „НСО груп технолоџи“ за продажба на опрема за дигитална кражба за ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Знаете ли дека првиот трамвај во Виена се појавил во 1864 година, а Скопје имало трамвај во 1884 година? Тоа не е голем временски интервал, бидејќи Скопје ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Ако се видат прецизно датумите и одлуките кои лекарите ги носеле во случајот со малата Тамара, редно е некој да ги праша и родителите зошто така се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Ако се видат прецизно датумите и одлуките кои лекарите ги носеле во случајот со малата Тамара, редно е некој да ги праша и родителите зошто така се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Ако се видат прецизно датумите и одлуките кои лекарите ги носеле во случајот со малата Тамара, редно е некој да ги праша и родителите зошто така се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Порталот МКД.мк , објави шокантни податоци од обдукцискиот наод за смртта на Тамара Димовска, кој е дел од документацијата на судскиот процес кој започна пред ...
  | | веќе видена | слични

  Американски претставник изјави пред Советот за човекови права на ОН дека Вашингтон го осудува убиството со предумисла на саудискиот новинар Џамал Кашогги, ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Во текот на минатата недела, царинските службеници открија три илегални мигранти и повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Неименуван висок турски функционер, за тамошните медиуми открива нови детали околу убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во зградата на саудискиот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Американски претставник изјави пред Советот за човекови права на ОН дека Вашингтон го осудува убиството со предумисла на саудискиот новинар Џамал Кашоги, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Разврската за причините за смртта на Тамара Димовска деновиве почна во Кривичниот суд во Скопје. Три години по смртта на Тамара на обвинителна клупа се девет ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американски претставник изјави пред Советот за човекови права на ОН дека Вашингтон го осудува убиството со предумисла на саудискиот новинар Џамал Кашогги, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија испрати тим во Истанбул за да ги отстрани доказите за убиството на новинарот Џамал Кашоги, една недела откако тој исчезна во саудискиот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија испрати тим во Истанбул за да ги отстрани доказите за убиството на новинарот Џамал Кашоги, една недела откако тој исчезна во саудискиот ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија испрати тим во Истанбул за да ги отстрани доказите за убиството на новинарот Џамал Кашоги, една недела откако тој исчезна во саудискиот ...
  сите 93 | | | веќе видена