Истанбул

  во

  Двајца млади велешани патуваа до Истанбул и Босфорот и назад во Македонија на велосипед. Коста Тахов и Дејан Митров на маунтин бајк, наменет за планинско ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во соседната земја се плашат дека слични преседани ќе се искористат за признавање на автокефалноста на Македонската и Црногорската црква. Дали безмалку по еден ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Работниците штрајкуваа и во текот на ноќта , откако работодавачите не се согласија со нивните барања за подобри услови за работа. Полицијата рано утрово упадна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Руската православна црква соопшти дека нема повеќе да учествува во структурите предводени од Вселенска патријаршија. Таквиот чекор доаѓа за време на обидите на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Турската полиција рано утрово приведе над 400 работници на изградбата на новиот истанбулски аеродром , откако почнаа со генералниот штрајк. Работниците ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Авантуристите секогаш знаат дека најинтересните работи во живoтот се случуваат на пат. Пред само неколку дена двајцата велешани, Коста Тахов, аудио ...
  сите 2 | | | веќе видена