Истанбул

  во

  Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 14 жртви, откако денеска се најдени уште три тела, изјави турски официјелен претставник. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 14 жртви, откако денеска се најдени уште три тела, изјави турски официјелен претставник. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Турските спасувачи денес извлекоа 16-годишен тинејџер од рушевините на осумкатницата во Истанбул која се сруши пред два дена, соопшти турскиот министер за ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Спасувачите извлекоа 16-годишно момче од под урнатините на осумкатницата во Истанбул, по 45 часа по уривањето, изјави во петокот турскиот министер за внатрешни ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мухамед Бин Салман во 2017-та година рекол дека ќе употреби куршум за новинарот Џамал Кашоги кој кон крајот на минатата година ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов одржа предавање во Фондацијата „Црно Море“ во Истанбул на тема: „Бермудскиот триаголник на европската ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 42 | | | веќе видена