Истанбул

  во

  Зинедин Зидан и Серхио Рамос го посочија натпреварот во Истанбул како најаважен за Реал Мадрид во групната фаза во Лигата на шампионите, бидејќи евентуален ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Заплашувањето кон фудбалерите на Реал Мадрид дека ако не победат во Истанбул, за тренер ќе им го донесат Жозе Мурињо, даде резултат. Играчите на најтрофејниот ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Реал Мадрид имаше пеколна вечер во Истанбул и до самиот крај мораше да трепери за првите три бода во групната фаза во Лигата на шампионите, а како пресудна за ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Тимот на Реал Мадрид ја запиша првата победа во оваа сезона во Лигата на шампионите и тоа на гостувањето кај Галатасарај во Истанбул. По поразот од ПСЖ и ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Белградска Црвена Ѕвезда доживеа вистински потоп во Лондон откако Тотенхем ја прегази со 5:0 и делумно се рехабилитира за неуспесите во последно време. Сличен ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Сите фаворити остварија победи на вечерашните средби од 21 часот во Лигата на шампионите. Ова е заклучокот од шесте средби кои се одиграа низ Европа, а во кои ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Над 70 минути во Торино изгледаше дека Локомотив Москва ќе направи неверојатен подвиг и ќе го совлада италијанскиот шампион Јувентус во меч од ЛШ, пред на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Над 70 минути во Торино изгледаше дека Локомотив Москва ќе направи неверојатен подвиг и ќе го совлада италијанскиот шампион Јувентус во меч од ЛШ, пред на ...
  сите 53 | | | веќе видена