Истанбул

  во

  Дали е можно турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган два пати да ги изгуби истите избори? Во Истанбул на 23 јуни, изборите за градоначалник ќе бидат ...
  | | веќе видена

  Патници во авион на компанијата Туркиш на летот за Судан само неколку минити по полетувањето морале да реагираат и да совладаат бесен сопатник. „Лудиот“ патник ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Вистинска драма се случувала во авионот на Туркиш ерлајнс на летот од Истанбул за Судан. Имено, патниците морала да го совладаат човекот кој при самото ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став” во врска со нападите врз нафтените танкери ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Турскиот продуцент Чаго Тортоп, кој до смрт ја претепа српската манекенка Тања Ѓукиќ, и претходно бил насилен и има долго досие со прекршоци, пишува „Блиц“. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Турчинот Чарги Тортоп кој брутално ја претепа српската манекенка Тања Ѓукиќ зад себи има подолго досие со прекршоци. “Прво, Тортоп поради удирање на пациентка ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Политичари и соработници на Демократската партија на Молдавија која ја предводеше владата која во петокот претходно објави дека минува во опозиција и дека ја ...
  сите 20 | | | веќе видена