Истанбул

  во

  Денеска во Истанбул, наутро почна средбата на Рускиот патријарх Кирил и Вселенскиот патријарх Вартоломеј. Според најавите средбата ќе трае и неколку часа. ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Висок претставник на Православната црква изјави денеска дека „нема враќање назад“ со одлуката за давање автокефалност за Украинската православна црква и ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Динамо Загреб во групната фаза од Лига Европа ќе игра против Фенербахче, Андерлехт и Спартак Трнава. Тоа беше одлучено на денешната ждрепка, а Динамо ке има ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Висок претставник на Православната црква изјави денеска дека „нема враќање назад“ со одлуката за давање автокефалност за Украинската православна црква и ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Висок претставник на Православната црква изјави денеска дека „нема враќање назад“ со одлуката за давање автокефалност за Украинската православна црква и ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Висок претставник на Православната црква изјави денеска дека „нема враќање назад“ со одлуката за давање автокефалност за Украинската православна црква и ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Медиумите од Турција пренесуваат дека Енис Брди е на листата со желби на Фенербахче, „жолто-сините" бараат нова 10-ка откако го продадоа Жулијано.Гигантот од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Елиф Елмас би можел во последниот ден од преодниот рок да добие свој сонародник во тимот на Фенербахче, дел од медиумите во Турција објавија дека тие обајцата ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија нема законска регулатива која ги охрабрува „бизнис ангелите“ да инвестираат ниту, пак, ги попречува. Затоа треба да изработи соодветна регулатива ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонија нема законска регулатива која ги охрабрува „бизнис ангелите“ да инвестираат ниту, пак, ги попречува. Затоа треба да изработи соодветна регулатива ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонија нема законска регулатива која ги охрабрува „бизнис ангелите“ да инвестираат ниту, пак, ги попречува. Затоа треба да изработи соодветна регулатива ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонија нема законска регулатива која ги охрабрува „бизнис ангелите“ да инвестираат ниту, пак, ги попречува. Затоа треба да изработи соодветна регулатива ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонија нема законска регулатива која ги охрабрува „бизнис ангелите“ да инвестираат ниту, пак, ги попречува. Затоа треба да изработи соодветна регулатива ...
  сите 22 | | | веќе видена