Истанбул

  во

  Тројката со која американскиот бек Мајк Џејмс му донесе минимална победа на Армани Милано од 81:80 над Анадолу Ефес, беше потег на колото во Евролигата. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека налогот за убиството на новинарот Џамал Кашоги пристигнал од „највисокото ниво“ на саудиската власт. Сепак, ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Претседателот на Украина Петро Порошенко и цариградскиот патријарх Вартоломеј потпишаа договор за создавање самостојна украинска црква. Церемонијата се одржа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Претседателот на Украина Петро Порошенко и цариградскиот патријарх Вартоломеј потпишаа договор за создавање самостојна украинска црква. Церемонијата се одржа ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на Украина Петро Порошенко и цариградскиот патријарх Вартоломеј потпишаа договор за создавање самостојна украинска црква. Церемонијата се одржа ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на Украина Петро Порошенко и цариградскиот патријарх Вартоломеј потпишаа договор за создавање самостојна украинска црква. Церемонијата се одржа ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Голема тепачка по завршувањето на мечот го расипа големото дерби меѓу Галатасарај и Фенербахче. Имаше в истинска бркотница по терен, а нашиот репрезентативец ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Галатасарај и Фенербахче оваа вечер го одиграа вечното дерби во турската фудбалска Суперлига, натпревар на кој видовме сосема две различни лица на двата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Турските власти веруваат дека телото на саудискиот новинар и критичар Џамал Кашоги било растопено во киселина, откако било исечено на парчиња по убиството во ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Глобус - Судии, ѓонови и оставки За „Судии, ѓонови и оставки“ пишува магазинот Глобус за судиите чии имиња се најдоа во најновиот, полугодишен извештај на СЈО, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Елиф Елмас имаше меч топка за победа на Фенербахче во големото турско дерби со Галатасарај, но Фернандо Муслера на чудесен начин му го одбрани ударот во 84. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Елиф Елмас ќе настапи за Фенербахче на големото дерби со Галатасарај од 19 часот вечерва, а ја доби довербата и на новиот тренер Ервин Куман. Филип Коку си ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Четири недели по убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во конзулатот на Саудиска Арабија, испливале уште страшни детали и верзии на злосторството. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Советник на претседателот Реџеп Таип Ердоган, Јасин Актај, вели дека верува оти телото на убиениот саудиски новинар, Џамал Кашоги, откако било искасапено било ...
  сите 65 | | | веќе видена