Истанбул

  во

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 11 жртви, соопшти турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу, јави агенцијата ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 11 жртви, соопшти турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу, јави агенцијата ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум” врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Истрагата на Обединетите нации за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги објави во четвртокот дека доказите укажуваат дека ова брутално злосторство го ...
  сите 49 | | | веќе видена

  ,,Доказите собрани за време на мојата мисија во Турција на прв поглед покажува дека Кашоги е жртва на брутално убиство кое го испланирале и извеле функционери ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Најмалку десет лица загинаа во уривањето на осумкатницата во Истанбул, се наведува во последниот официјален извештај на локалните власти објавен во четвертокот ...
  сите 72 | | | веќе видена