Истанбул

  во

  Изнаоѓање мерки за решавање на проблемот со загадувањето на воздухот во Скопје е целта на дводневната работилница „Градови на иднината“ што започна денеска во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Српската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал наскоро би можеле да станат комшии, пишуваат турските медиуми. Пејачката одлучила ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Српските медиуми ја открија причината за смртта на познатата радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка Јелена последен пат со својата мајка се видела во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Изнаоѓање мерки за решавање на проблемот со загадувањето на воздухот во Скопје е целта на дводневната работилница „Градови на иднината“ што почна денеска во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, го опишал масакрот во двете џамии во Нов Зеланд во кој беa убиени 50 луѓе како дел од еден голем напад на Турција ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Српските медиуми ја открија причината за смртта на познатата радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка Јелена последен пат со својата мајка се видела во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Турската полиција уапси Нигериец на аеродромот во Истанбул кој проголтал килограм кокаин. Нигерискиот граѓанин е со иницијали Р.Е. и пристигнал до Сао Поло во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Покрај авионската линија со шведскиот град Малме, од денеска нискобуџетната авиокомпанијата „Визер“ од охридскиот аеродром почнува да оперира и со редовна ...
  сите 72 | | | веќе видена