Истанбул

  во

  Неприфатливо е францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан да го обвини претседателот на Турција дека игра политички игри во случајот со ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Неприфатливо е францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан да го обвини претседателот на Турција дека игра политички игри во случајот со ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Канадскиот премиер, Џастин Трудо бил првиот западен лидер кој изјави дека разузнавачките агенции на неговата земја ги преслушале аудио-снимките од убиството на ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Истрагата за убиството на новинарот Џамал Кашоги сè уште е во тек, но новите информации што ги објави „Њујорк тајмс“ дополнително го продлабочуваат сомнежот ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Неприфатливо е францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан да го обвини претседателот на Турција дека игра политички игри во случајот со ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Канадскиот премиер, Џастин Трудо бил првиот западен лидер кој изјави дека разузнавачките агенции на неговата земја ги преслушале аудио-снимките од убиството на ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Канадскиот премиер, Џастин Трудо бил првиот западен лидер кој изјави дека разузнавачките агенции на неговата земја ги преслушале аудио-снимките од убиството на ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Истрагата за убиството на новинарот Џамал Кашоги сè уште е во тек, но новите информации што ги објави „Њујорк тајмс“ дополнително го продлабочуваат сомнежот ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Епска авантура и пат од неверојатни 43 часа минаа ракометарките на Атлетико Гвардес, а на крајот ги собраа симпатиите и се хероини на денот, по победата против ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Саудискиот новинар Џамал Кашоги бил задушен со пластична кеса која му била ставен на главата, изјави новинарот на „Ал џезира“, Назиф Керман, за турскиот весник ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Шефот на истражувачкиот тим во турскиот весник "Дејли Сабах" изјавил дека последните зборови на убиениот новинар Џамал Кашоги биле: "Се гушам... Тргнете ја ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Турскиот весник „Сабах“ објави дека убијците на саудискиот новинар, Џамал Кашоги го фрлиле неговото тело во канализација, кое претходно го растопиле во ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Турскиот весник „Сабах“ објави дека убијците на саудискиот новинар, Џамал Кашоги го фрлиле неговото тело во канализација, кое претходно го растопиле во ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Турскиот весник „Сабах“ објави дека убијците на саудискиот новинар, Џамал Кашоги го фрлиле неговото тело во канализација, кое претходно го растопиле во ...
  сите 163 | | | веќе видена