Ѓорче Петров

  во

  Дваесет и девет годишниот Илија Блажевски и годинава го вади светиот крст кој беше положен од железниот мост во реката Вардар. Тој по втор пат го вади крстот ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен денеска за време на одбележувањето на празникот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, годинава ќе зема повисока плата, а планирани се и нови вработувања во Општината во време кога ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Загаденоста на воздухот во Македона се влошува на дневно ниво, а во петокот вечерта нивото на канцерогентие ПМ 10 честички се искачува на некои места и до 14 ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Загаденоста на воздухот во државава секојдневно станува се покатастрофална. Нивото на канцерогени ПМ 10 честички оди и до 14 пати над максимум дозволената ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Според „Ер вижуал“ , специјализираната интернет страница за следење на квалитетот на воздухот, Скопје вечерва е на шестото место во светот според загаденоста. ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Точната локација за новиот Клинички центар сѐ уште е недефинирана. Од Владата за велат дека меѓусекторска работна група со помош на бодирање до крајот на ...
  сите 13 | | | веќе видена