Ѓорче Петров

  во

  Во пресрет на Рожденството Христово Божиќ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бадниковата вечер ја помина во црквата Св. Aпостоли Петар и Павле во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во пресрет на Рожденството Христово Божиќ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бадниковата вечер ја помина во црквата Св. Aпостоли Петар и Павле во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  24-годишниот Дејан Костовски е разочаран од неисполнетото ветување на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој уште пред две години јавно се понуди дека ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Гостин во Отвореното Студио 1 беше таткото на градот Скопје Петре Шилегов, кој покрај на прашањата на домаќинот Борјан Јовановски , одговори и на прашања од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  24-годишниот Дејан Костовски е разочаран од неисполнетото ветување на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој уште пред две години јавно се понуди дека ќе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со средства обезбедени преку Министерството за финансии, како грант од Европска Унија за подобрување на рурална инфраструктура, Општина Крива Паланка ќе ...
  сите 9 | | | веќе видена

  24-годишниот Дејан Костовски е разочаран од неисполнетото ветување на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој уште пред две години јавно се понуди дека ќе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На 03.01.2018 година околу 17,00 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на автопатот Тетово -Скопје, во близина на наплатната ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Активирани зимските служби. 18 тони сол расфрлани низ критичните улици во општина Ѓорче Петров. Комуналните служби навремено реагираа на првите врнежи од снег ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наближува крајот на гласањето за избор на најуспешен градоначалник во Скопје, а со тоа се зголемува неизвесноста помеѓу градоначалниците кои се дел од анкетата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Министерството за здравство на територија на град Скопје прогласи епидемија на мали сипаници – Морбили. Согласно одлуката на министерството, градинките на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Нова година за нови почетоци, за поправање на грешките и создавање на нови планови и амбиции. Креираме нови проекти, но продолжуваме и со старите кои се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сите родители без исклучок да ги вакцинираат своите деца а граѓаните да се воздржат од ширење паника на социјалните мрежи, се генералните препораки на лекарите ...
  сите 295 | | | веќе видена

  За невакцинираните деца против морбили вратите во скопските градинки утрото беа затворени. Родители револтирано реагираа на одлуката на здравствените власти ...
  сите 318 | | | веќе видена

  По појавата на 12 новозаболени од мали сипаници во повеќе скопски општини, прогласена е епидемија во Скопје и донесена е наредба градинките да не ги примаат ...
  сите 336 | | | веќе видена