Ѓорче Петров

  во

  Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини во Република ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Денес со почеток од 13:00 часот беше одиграно 14-тото коло во македонското фудбалско првенство од кое најмногу профитираше лидерот Шкендија. Изненадување во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шкендија му избега за три бода на Вардар откако тие слвеа на гостувањето кај Работнички со 2-1, а скопскиот тим загуби од Шкупи со 1-0.Вардар е во криза веќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бразилецот Сержињо најдобро се снајде во 57. минута и со гол го одлучи дербито меѓу Шкупи и Вардар. Домаќините на „Чаир“ се радуваа на трите бодови, со кои ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски со ОТЧЕТ за една година градоначалник : Реконструирани над 30 улици, поставен 30 километри асфалт, ...
  | | веќе видена | слични

  Една година по преземањето на градоначалничката функција, градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска се пофали со голем број успешно ...
  сите 19 | | | веќе видена