Ѓорче Петров

  во

  Татко и син од село Радуша вчера се приведени во Полициската станица во Ѓорче Петров откако физички нападнале полициски службеник. Како што соопшти МВР, на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Татко и син од село Радуша вчера се приведени во Полициската станица во Ѓорче Петров откако физички нападнале полициски службеник. Како што соопшти денеска ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Претседателот на општинската организација на СДСМ во Ѓорче Петров, Влатко Цветковски поднел неотповиклива оставка од функцијата уште по неуспешниот референдум ...
  сите 8 | | | веќе видена

  ЈСП од минатата година и се уште го тресат секојдневно скандали. Контролори физички напаѓаат патници. Секојдневното чекање со часови автобус, поради недостаток ...
  сите 39 | | | веќе видена

  ЈСП од минатата година и се уште го тресат секојдневно скандали. Контролори физички напаѓаат патници. Секојдневното чекање со часови автобус, поради недостаток ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Обезбеден пристап до сите патишта кон руралниот дел од општината кој е под снег. Проодни се сообраќајниците до селата Орман, Никиштани и Кучково. Фрлени се 12 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  За некои прегледи и анализи се скратило времето за чекање споредено со мај 2018 година, некои останале исти, а за други се зголемило Магнетна резонанција, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скопје, 9 јанури– Татко и син од село Радуша вчера се приведени во Полициската станица во Ѓорче Петров откако физички нападнале полициски службеник. Како што ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Три македонски прволигаши Вардар, Шкупи и Работнички денеска ги стартуваа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Вардарци денеска на првата прозивка немаа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, синојка присуствуваше на бадникова вечер во црквата Св. Апостоли Петар и Павле во скопската населба Ѓорче Петров. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во пресрет на Рожденството Христово Божиќ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бадниковата вечер ја помина во црквата Св. Aпостоли Петар и Павле во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во пресрет на Рожденството Христово Божиќ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бадниковата вечер ја помина во црквата Св. Aпостоли Петар и Павле во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  24-годишниот Дејан Костовски е разочаран од неисполнетото ветување на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој уште пред две години јавно се понуди дека ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена