Ѓорче Петров

  во

  Градоначалникот на Ѓорче Петров запеа српски хитови, а до него играше девојка. Видеото е направено во познат скопски ресторан, со кој општината има договор, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во вакви моменти си посакуваме да сме здрави и живи, посакуваме берикет за нашите семејства, за семејствата на сите Христијани од православна вероисповест кои ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во вакви моменти си посакуваме да сме здрави и живи, посакуваме берикет за нашите семејства, за семејствата на сите Христијани од православна вероисповест кои ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Ѓорче Петров порача дека василичарските огнови се традиција и момент кога православните Христијани го чествуваат овој ден на таков ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Православните христијани кои се водат според Јулијанскиот календар вечер ќе ја пречекаат Православната нова година, која почнува утре на Василица. Василичарски ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во пресрет на православниот празник Стара нова година беше на Василичарска средба во населбата Даме ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Луда забава се случува вечерва во ресторан во Дебар Маало, каде високи функционери на владејачката СДСМ хедонистички уживаат во добро расположение.Присутни на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Повеќе од 30 дена се трага по Пино кој последно бил виден во Ѓорче Петров на 10-ти декември, 22 часот навeчер. Оттогаш го нема заедно со неговиот автомобил, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Владејачката гарнитура не може да си дојде на себе од успешната зделка за продажба на националното име, идентитетот, култирата, историјата, на сè што се врзува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неспорно е дека во доцноосманлискиот период доминантно население во османлиска Македонија било македонското словенско. Зошто „словенско“? Бидејќи главен белег, ...
  | | веќе видена