Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција


2 копии

Денеска, по повод 7 Мај Денот на македонската полиција, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, се обрати на свечена церемонија ...
| | веќе видена | слични

На одбележувањето на Денот на македонската полиција во скопската населба Аеродром присуствуваа и претставници на дипломатскиот кор во земјата, а во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Бирото за јавна безбедност при МВР Сашо Тасевски упати честитка до полициските службеници, пензионирани и идни полицајци, вработени во МВР по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 260 | | | веќе видена

Бугарска фондација ја тужи партијата на Македонците во Албанија и бара оштета од 10.000 евра. Фондацијата „Бугарска меморија” на Милен Врабевски од Бугарија, ...
сите 299 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 157 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 130 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 372 | | | веќе видена

Кога неврохирургот на Заеви, Венко Филипче зборува за парите за специјалната финансиска соработка со Унгарија, а притоа се труди се да заборави од минатото ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Две жени натепани од нивните сопрузи, уште една од поранешниот партнер, а четврта била следена и жртва на закани. Ваква е сликата во денешниот полициски билтен ...
сите 120 | | | веќе видена

Европското досие на земјава, процесот на нејзиното пристапување во Европската Унија и внатрешно политичката динамика, беа главни теми на средбата на министерот ...
сите 237 | | | веќе видена

Од денеска до средината на следната недела повеќе места во државата ќе бидат во портокалова фаза од опасност од високи температури. Според препораките што ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: