Ѓорче Петров

  во

  Иако ги планиравте средствата во висина од 70 милиони за изградба на Клинички центар во овој годишен буџет, донесовте одлука да стопирате проект кој што беше ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Иако ги планиравте средствата во висина од 70 милиони за изградба на Клинички центар во овој годишен буџет, донесовте одлука да стопирате проект кој што беше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  " alt=Вардар се одмазди за елиминацијата од Купот на Македонија Ѓорче Петров, победувајќи со 3:1 на гости за да останат на првото место во Првата лига, со ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Вардар се одмазди за елиминацијата од Купот на Македонија Ѓорче Петров, победувајќи со 3:1 на гости за да останат на првото место во Првата лига, со идентични ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кога ќе се направат потребните анализи за изградба на новиот Клинички центар, ќе ги соопштиме и ќе отвориме транспарентна дебата. Секоја идеја и предлог се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  За нов клинички центар владата разгледува три локации: Општина Ѓорче Петров, населбата Бардовци и општината Петровец. „Секоја идеја и предлог се добредојдени. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со голови во самиот финиш од мечот Вардар со 3-1 славеше на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров, гостински триумф забележа и Шкендија која ја совлада ...
  сите 41 | | | веќе видена

   Секоја идеја и предлог се добредојдени. Грубо, инвестицијата за проектот ќе биде 450 милиони евра, а се разгледуваат три локации: Бардовци, Петровец и Ѓорче ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кога ќе се направат потребните анализи за изградба на новиот клинички центар, ќе ги соопштиме и ќе отвориме транспарентна дебата. Секоја идеја и предлог се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кога ќе се направат потребните анализи за изградба на новиот клинички центар, ќе ги соопштиме и ќе отвориме транспарентна дебата. Секоја идеја и предлог се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со двата гола постигнати во последните минути од натпреварот одигран во Ѓорче Петров, фудбалерите на Вардар ја победија Македонија со 3-1. Шкендија рутински ја ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во рамките од 12. коло денеска Вардар го совлада тимот на Македонија ЃП на стадионот во Ѓорче Петров со 1:3, и ја задржа предноста на првото место на табелата.
  сите 20 | | | веќе видена

  Вардар се одмазди за елиминацијата од Купот на Македонија Ѓорче Петров, победувајќи со 3:1 на гости за да останат на првото место во Првата лига, со идентични ...
  сите 45 | | | веќе видена