Ѓорче Петров

  во

  Вчера во 17.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.Ц.(50) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Лука Геров“ била касната од ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Околу 21:40 часот вчера на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово од слобода го лишиле Е.Б.(58) од ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Општина Ѓорче Петров денеска посети две социјално загрозени семејства кои живеат во исклучително тешки услови, и им подари зимски јакни. На јакните најмногу им ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во овие студени денови и минусни температури, се трудиме да им помогнеме на оние на кои им е најнеопходна нашата помош. Во соработка со невладиниот сектор ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Педесет граѓани, сите мажи, до овој момент се пријавени за учество на традиционалното скокање по крстот, во духот на големиот Христијански празник Богојавление ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Дваесет и двајца професори од Средното општинско училиште „Ѓорче Петров”, Крива Паланка од денеска се дел од обука за Мајкрософт сертифициран едукатор, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Дваесет и двајца професори од Средното општинско училиште „Ѓорче Петров”, Крива Паланка од денеска се дел од обука за Мајкрософт сертифициран едукатор, ...
  сите 37 | | | веќе видена