Ѓорче Петров

  во

  По повод верскиот празник Задушница денеска, утре и задутре, (2, 3 и 4 ноември) во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел, Камник (Ченто) и Ѓорче ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поради извршување градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди" во Влае, како и асфалтирање прекоп извршен од БЕГ кај Порта ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По повод верскиот празник „Задушница“ од денес до недела во периодот од 06.00 до 16.00 часот на гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров каде се очекува ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Градот Скопје, Петре Шилегов, во текот на денешниот ден реализираше работна посета на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје. Скопскиот градоначалник ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вчера во 18,20 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, С.Ѓ.(38) од Гостивар, пријавил дека истиот ден во времето од 16,00 до 17,00 часот во Скопје, на улица ...
  сите 76 | | | веќе видена