Ѓорче Петров

  во

  Поради уличен дефект ф-300 мм во населбата Сарај кај последна автобуска станица 2-ка, веќе е прекинато водоснабдувањето за дел од корисниците од Ѓорче Петров, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Доскорешната ракометарка на германскиот Висмар, Стефанија Мишевска, во новата сезона ќе настапува за нов тим. Станува збор за чешката екипа Бањик Мост, во која ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шеснаесетгодишната Камелија Алексовска, ученичка во втора година гимназиско образование во средното општинско училиште „Ѓорче Петров“ во Крива Паланка, е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Град Скопје го започна одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 што ќе трае до 22-ри овој месец. Вечерва од 20 до 22 часот на Школка во Градски ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Актерската екипа од Општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“ синоќа ја насмеа до солзи ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Шеснаесетгодишната Камелија Алексовска, ученичка во втора година гимназиско образование во средното општинско училиште „Ѓорче Петров“ во Крива Паланка, е ...
  сите 11 | | | веќе видена