Ѓорче Петров

  во

  Професорката Гордана Силјановска Давкова која е претседателски кандидат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на идните претседателски избори во ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Професорката Гордана Силјановска Давкова која е претседателски кандидат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на идните претседателски избори во ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како граѓанин се потпиша на кандидатурата на професорката Гордана Силјановска Давкова во подрачната единица на ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Мајката на исчезнатото момче Пино Секoндо организира протест. Маја Трпковска, мајката на момчето кое исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ноќеска, околу два часот по полноќ, во двор на семејна куќа, во скопската населба Ѓорче Петров, била фрлена експлозивна направа, дознава „Нетпрес“. Засега МВР ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На 22.02.2019 година во 09.50 часот било пријавено дека има починато женско лице во нива која се наоѓа во непосредна близина на последната автобуска постојка ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Страв и паника раширија непроверени вести по социјалните мрежи дека на лицата кои деновиве беа пријавени за исчезнати, а потоа беа најдени починати им ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Во последно време во јавноста сѐ почесто е присутен феноменот „исчезнати граѓани“. Испечатени плакати на семејства што ги бараат своите најблиски осамнуваат сѐ ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Безживотно машко тело е пронајдено попладнево во Нерези, потврдува полицијата.. Од МВР велат дека на местото е пронајден и напуштен автомобил фолксфаген поло.. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Со Законост за катастар на недвижности се прошируваат надлежностите на АКН. Агенцијата за катастар на недвижности ќе го воспостави и ќе управува со Графичкиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пронајдените лични работи на патниците од автобусот „Дурмо турс“, а кои жителите на селото Ласкарци ги донесоа во ТВ21, се предадени во полициската станица во ...
  сите 66 | | | веќе видена