Азија

  во

  Кире Лазаров две децении е главна полуга на македонската ракометна репрезентација, најзаслужен што „црвено-жолтите“ имаат континуитет во настапите на големите ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Со преговарачката рунда во Пекинг, тимовите на САД и Кина ставија крај на трговските преговори кои се водеа меѓу овие два светски економски гиганти. ...
  сите 10 | | | веќе видена

   Мислите дека е некултурно да сркате гласно од супата или пијалакот? Секако дека е, барем во нашата земја. Но, постојат земји во кои не важат нашите општо ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден - 9 јануари 9 јануари 2019 1792.- Со мировниот договор во Јаши завршила Руско-турската војна, која Османлиското царство ја почнало во август ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фото: Intel Американскиот производител на електроника, Intel создаде мала камера што детектира движења на луѓе и автомобили и испраќа сигнализација до чуварите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фолк пеачката Лепа Брена неколку дена се наоѓа на патување низ Азија и Австралија, кое е специјално за неа и нејзините синови, ги удостоил нејзиниот сопруг ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Полска ќе ги затвори интерактивните простории за забава, познати како „ескејп румс“, кои не се во согласност со безбедносните стандарди, најави полскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Полските власти ќе ги затворат сите ткн „ескејп рум“-ови (escape rooms) кои не се во согласност со безбедносните стандарди, најави во неделата премиерот Матеуш ...
  сите 7 | | | веќе видена