Азија

  во

  Маж и жена од Русија се приведени во Малезија , откако на улица мафтале со своето бебе , го фрлале во воздух , држњејќи го за стопалата и го превртувале како ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По седум децении, има знаци дека столетниот мраз во кој беше потоната приказната на егејските бегалци во грчката стварност почнува полека да се топи. Колумна ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Папата Франциско е во посета на муслиманска земја, во која живеат и многу христијани. Тие имаат права, но и граници. Не може да се зборува за слобода на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Охрид, 4. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Православните верници, според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска го прославуваат денот на Св. апостол ...
  сите 14 | | | веќе видена