Азија

  во

  Авион на компанијата "Air France" кој од Париз летал за Хо Ши Мин, по шест часа лет се вратил, бидејќи не добил дозвола да го прелета воздушниот простор на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Светска банка ја сметаме за еден од најголемите поддржувачи и партнер во образованите реформи во Македонија во последните неколку години. Оттаму навистина ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На состанокот на челниците на Романија, Грција, Србија и Бугарија во Варна, на идеја на грчкиот премиер Алексис Ципрас, дошло до договор овие четири балкански ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ОН: 486 милиони во Азија се прегладнети Извештај на Обединетите нации наведува дека околу 486 милиони луѓе во Азија и тихоокеанскиот регион страдаат од ...
  | | веќе видена

  Животот во Пакистан веќе три дена е парализиран поради протестите на исламистичката група против одлуката на Врховниот суд да ја ослободи христијанката која ...
  сите 44 | | | веќе видена

  СДСМ јавно и отворено се заканува со политички прогон врз Христијан Мицкоски. СДСМ призна дека ги режира и оркестрира политичките хајки и дека судот е само ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Животот во Пакистан веќе три дена е парализиран поради протестите на исламистичката група против одлуката на Врховниот суд да ја ослободи христијанката која ...
  сите 45 | | | веќе видена

  СДСМ јавно и отворено се заканува со политички прогон врз Христијан Мицкоски, реагира ВМРО-ДПМНЕ по соопштението на владејачката партија. „СДСМ со денешното ...
  сите 131 | | | веќе видена

  СДСМ јавно и отворено се заканува со политички прогон врз Христијан Мицкоски. СДСМ призна дека ги режира и оркестрира политичките хајки и дека судот е само ...
  сите 53 | | | веќе видена

  СДСМ јавно и отворено се заканува со политички прогон врз Христијан Мицкоски. СДСМ призна дека ги режира и оркестрира политичките хајки и дека судот е само ...
  сите 54 | | | веќе видена

  СДСМ јавно и отворено се заканува со политички прогон врз Христијан Мицкоски. СДСМ призна дека ги режира и оркестрира политичките хајки и дека судот е само ...
  сите 72 | | | веќе видена