Азија

  во

  Следниот рецепт може да ви помогне да ги растопите мастите на стомакот. Ова е напивка за борба против дебелеење и намалување на тежината. Ќе го поттикне вашиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Туристи од Азија вчера се фотографираа со глутницата на кучиња-скитници која стана неизбежен декор на плоштадот Македонија и околината во центарот на Скопје. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонија напредува, интеграциите се извесни, а Дуинг бизнис ја рангираше земјава на високо 10. место во светот според услови за водење бизнис во конкуренција ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Министерот за финансии Драган Тевдовски вчера оцени дека подобрувањето на регулативата е важно за бизнисот, но уште поважни се политиките што ги спроведува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за финансии, Драган Тевдовски, денеска се обратија на конференцијата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Образованието во Македонија не одговара на потребите на пазарот на труд. Затоа, треба да се намали бројот на години поминати во учење и за сметка на тоа, да се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Пеачката прозборела за плановите кои ги подготвува со својот сопруг, и открива дека тешко ја поднесува пубертетската фаза на својата ќерка.Гоца Тржан открила ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 54 | | | веќе видена