Азија

  во

  Отворање на Регионалната конференција на ФАО за Европа (Вороњеж, Руска Федерација, 16 мај 2018 година), од внатрешноста на техничкиот контролен центар. Горан ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако на теренот не им оди баш најдобро и многумина најавуваат дека Жозе Мурињо е пред отказ, акционерите на клубот „тријат раце“. Имено, на денот кога ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Овој текст е дел од серијалот “ФИТР грантови” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија од 79-те добитници на последниот повик за грантови на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јужна Кореја и Русија се договорија дека ќе воспостават директна комуникациска линија помеѓу воено воздухопловните сили на двете земји, соопшти денеска ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Renault на светот му го престави својот нов модел од сегмент кој претходно ги пополнуваа само модели на премиум производителите Името на новиот купе кросовер ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јужна Кореја и Русија се договорија дека ќе воспостават директна комуникациска линија помеѓу воено воздухопловните сили на двете земји, соопшти денеска ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Јужна Кореја и Русија се договорија дека ќе воспостават директна комуникациска линија помеѓу воено воздухопловните сили на двете земји, соопшти денеска ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Повеќе од 70 земјотреси од почетокот на минатата недела го стресоа Огнениот прстен што се должи на силна геолошка тектонска активност која се протега од Јужна ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Надојдените води од урнатата брана поплавија цели градови и села , а уништен е и главниот автопат. По уривањето на браната Свар , своите домови ги напуштија и ...
  сите 3 | | | веќе видена