Азија

  во

  Пјонгјанг, 5 ноември 2018 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и претседателот на Куба, Мигел Дијаз Канел на денешната средба во Пјонгјанг се согласија ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Индонезиски нуркач (48) го загуби животот во потрага по авионот на Лајон ер која се урна неодамна, соопштија денеска официјални лица. Командантот на потрагата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Индонезиски нуркач (48) го загуби животот во потрага по авионот на Лајон ер која се урна неодамна, соопштија денеска официјални лица. Командантот на потрагата ...
  сите 49 | | | веќе видена

  На илјадници богати лица од Москва денеска им беа објавени личните податоци на Интернет. Објавени се имиња, адреси за домување и броеви на мобилни телефони. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На илјадници богати лица од Москва денеска им беа објавени личните податоци на Интернет. Објавени се имиња, адреси за домување и броеви на мобилни телефони. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На илјадници богати жители на Москва, на интернет им биле објавени на интернет, пренесува „Ројтерс“. Објавени се имињата, адресите на живеење и броевите на ...
  сите 10 | | | веќе видена