Азија

  во

  Во борбата против коронавирусот лекарите се под голем притисок за да спасат животи. Разговаравме со лекар од интензивна нега од Хајнсберг, психотерапевтка, ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Постојат многу работи во Исланд на кои другите земји би можеле да му завидуваат: прекрасната природа, фактот што е една од најсреќните нации и масовното ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Кубанските власти соопштија дека испораката на помош со цел да се спречи ширењето на епидемијата на коронавирус, испратена од Џек Ма, најбогатиот човек во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сингапур, кој успеа да ја сузбие епидемијата на коронавирусот така што ги откриваше патиштата на неговото пренесување, мораше да ги затвори училиштата и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Луѓето и натаму сакаат да крстарат кога пандемијата ќе пројде, иако виделе дека многу крузери се претворени во карантини. Резервации за крстарења за 2021-ва ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Луѓето и натаму сакаат да крстарат кога пандемијата ќе пројде, иако виделе дека многу крузери се претворени во карантини. Резервации за крстарења за 2021-ва ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сигнапур, кој успеа да ја сузбие епидемијата на коронавирусот така што ги откриваше патиштата на неговото пренесување, мораше да ги затвори училиштата и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.030.325 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 54.207, а оздравеле 219.905 луѓе. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.030.325 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 54.207, а оздравеле 219.905 луѓе. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.030.325 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 54.207, а оздравеле 219.905 луѓе. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Азиската банка за развој со седиште во Манила, прогнозира дека пандемијата на коронавирусот ќе ја чини светската економија повеќе од четири билиони долари, што ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Светска банка го одобри првичниот глобален пакет од 1,9 милијарди американски долари за надминување на кризата предизвикана од пандемија на вирусот што 25 ...
  сите 80 | | | веќе видена

  „Како е можно Италија да има скоро 85.000 заразени и над 9000 мртви денес? Или за Шпанија да има 72.000 заразени и над 5.600 мртви и Франција скоро 33.000 ...
  сите 21 | | | веќе видена