Азија

  во

  Во средиштето на критиките на „Хјуман Рајтс Вач“ за состојбата на човековите права во светот се Кина и Саудиска Арабија, а на удар се и европските популисти. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Дуелот од првенството на Азија меѓу Иран и Ирак не донесе многу возбудувања и заврши без победник 0-0, но затоа еден потег од оваа средба стана вирален и тоа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фејсбук објави дека отстранил стотици страници, групи и профили поврзани со Русија, за кои вели дека биле дел од две големи операции на ширење дезинформации, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не чекаѓе долго на вработување, откако пред два месеци доби отказ во Манчестер Јунајтед. Португалецот, нема да работи како тренер, но најде добро ...
  сите 41 | | | веќе видена