Азија

  во

  Американскиот генерал Тод Волтерс е именуван во петокот на местото на нов врховен командант на НАТО за Европа (SACEUR) и ја презема одговорноста за сите воени ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пекинг може да создаде повеќе воени бази низ светот за да ги заштити своите инвестиции во својот амбициозен проект Belt and Road Initiative (БРИ), објави ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пекинг може да создаде повеќе воени бази низ светот за да ги заштити своите инвестиции во својот амбициозен проект „Појас и пат“ (БРИ), објави Пентагон во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пекинг може да создаде повеќе воени бази низ светот за да ги заштити своите инвестиции во својот амбициозен проект Belt and Road Initiative (БРИ), објави ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „НАТО планира база во срцето на Макеонија“; „Не’ опколија, цела замја ја претвораат во НАТО-база – никнува тврдина на Алјансата на чекор од српската граница“; ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Чави Ернандез и официјално потврди дека ќе ги закачи копачките на клин во својата 39-та година од животот, но истовремено најави дека го чека нов голем ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Луљзим Баша, оценил дека Албанија се наоѓа на раскрсница и дека е "неопходно итно земјата да се ослободи ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Чави Ернандез и официјално потврди дека ќе ги закачи копачките на клин во својата 39-та година од животот, но истовремено најави дека го чека нов голем ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Триесет совети како да прераснете од стартап во компанија која ќе доживее експанзија е темата на која Rishi Chowdhury ќе говори на настанот кафе со експерт кој ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пјер Астие е особено важен за нашата литература зашто го застапуваше Гоце Смилевски при пробивањето на романот „Сестрата на Зигмунд Фројд“ во светот Наша чест ...
  сите 28 | | | веќе видена

  „Валтер го брани Сараево“ е култен игран филм од периодот на СФР Југославија посветен на историскиот лик Владимир Периќ – Валтер, познат припадник на ...
  | | веќе видена

  На Интернационалниот литературен фестивал „Про-За Балкан“, кој ќе се одржи од 19 до 22 мај во Скопје, ќе гостува Пјер Астие, еден од најдобрите светски ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Еден од најпознатите литературни агенти во светот Пјер Астие, кој го застапуваше Гоце Смилевски при пробивањето на романот „Сестрата на Зигмунд Фројд“ во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  „ Валтер го брани Сараево” е култен игран филм од периодот на СФР Југославија посветен на историскиот лик Владимир Периќ – Валтер, познат припадник на ...
  сите 10 | | | веќе видена