Азија

  во

  На почетокот на оваа година Озил реши да стави крај на сагата околу неговата иднина во кариерата, ставајќи потпис на нов договор со Арсенал, иако за неговите ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Агентот на Месут Озил, Еркут Согут, откри дека неговиот клиент го одбил предлогот за неделна плата од неверојатни еден милион фунти. Предлогот дошол непосредно ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На овој ден се церува дека браќата чудотворци лекуваат болести на оние кои искрено им се молат… Православната црква на 14. ноември ги слави Свети Козмо и ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Meсут Озил е еден од најплатените фудбалери во Премиер лигата, но изгледа дека можел да заработува и многу повеќе. Играчот за врска во Арсенал добива 350.000 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Британец починал од последица на беснило, кое му го пренела мачка кога го гризналадодека бил на одмор во Мароко, соопштија британските здравствени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дуријан е прекрасно овошје, тежи меѓу еден и три килограми и има сладок вкус. Најмногу се јаде во Југоисточна Азија, каде што го викаат крал на овошјето. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дуриан е прекрасно овошје, тежи меѓу еден и три килограми и има сладок вкус. Најмногу се консумира во Југоисточна Азија, каде што го викаат крал на овошјето. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дуриан е прекрасно овошје, тежи меѓу еден и три килограми и има сладок вкус. Најмногу се консумира во Југоисточна Азија, каде што го викаат крал на ...
  сите 39 | | | веќе видена