Азија

  во

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември, во црквата „Света Софија“, со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Австралиски и индонезиски научници неодамна на ѕид на една пештера на индонезискиот остров Борнео го откриле најстариот цртеж на животно, црвено-портокалова ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Изненадувњето беше одлично вечерта на 30-ти септември. Меѓу балканските дописници и амбасадори во Скопје. Елитата на Брисел, која дојде за поддршка на владата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември, во црквата „Света Софија“, со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кина создава паралелни финансиски и комерцијални мрежи ширум Централна и Источна Европа предизвикувајќи го глобалниот поредок Волстрит Џурнал – Њујорк 7 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Роналдињо во последните две години може да се забележи на различни краеви ширум светот исполнувајќи спонзорски договори и постојано е дел од различни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кина и Русија го претставија својот грандиозен проект за патнички авион, во природна големина, но сепак како макета. На најголемиот авио-фестивал во Азија беше ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ивана Чолаковска и Мануел Торес кои во изминатите четири години го обиколија светот на мотор не може ништо да ги спречи да продолжат да патуваат. Во идејата ...
  | | веќе видена