Азија

  во

  Едно од најголемите пристаништа во Кина за бродоградба за многу кратко време се прошири во изминатата деценија, покажуваат сателитските снимки, додека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Информативен водич – Дел 6 Дали постојат мрежи на бизнис ангели? Во Македонија постојат две официјални мрежи на бизнис ангели. Првата официјална мрежа на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Според податоците на "Еуромонитор", Ерусалим е најбрзорастечки град во светот кога станува збор за туризмот, па така во оваа година забележал 4,8 милиони ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Колку е новата година поблиску, толку има повеќе календари со провокативни фотографии, но веќе неколку години контра на пин-ап девојките им "удираат" возачите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со поддршка на НАТО, САД го зголемиле притисокот на Русија поради сомнение дека таа земја го крши договорот со балистичките ракети за среден дострел. Во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонскиот пијанист со светско реноме Симон Трпчески синоќа во „Коларац“ во Белград го претстави „Македонисимо“ во рамки на циклусот „Рефлексии на Бемус“, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Како дојдовме до точка во човештвото каде нашата вистинска храна се менува до таа мерка што воопшто не е храна? Дека човечката алчност е неверојатна, ни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Импресивниот прием на проектот „Македонисимо“ ширум светот се потврди и на регионалната премиера на престижната сцена на „Коларац“ во Белград, во рамките на ...
  сите 16 | | | веќе видена