Вашингтон, 15 септември 2021 (МИА) – Шефот на американската Одбранбена разузнавачка агенција – Скот Бериер, изјави денеска дека Ал Каеда повторно може да им се ...
сите 161 | | | веќе видена

Каљари, 15 септември 2021 (МИА) – Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари.Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак ...
сите 62 | | | веќе видена

Ливерпул, 14 септември 2021 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ.„Златан, каков ...
сите 99 | | | веќе видена

Кабул, 14 септември 2021 (МИА) – Талибанците денеска ја поздравија помошта од 1,2 милијарди долари што ја вети меѓународната заедница за Авганистан и ги ...
сите 101 | | | веќе видена

Хавана, 14 септември 2021 (МИА) – Куба го објави најдеталниот извештај на своите еминентни научници, кои ги критикуваа наводите дека американски и канадски ...
сите 8 | | | веќе видена

Минхен, 14 септември 2021 (МИА) – Почесниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес, ги сподели своите ставови за финансиската состојба во Барселона.„Барселона ...
сите 50 | | | веќе видена

Кабул, 14 септември 2021 (МИА) – Најмалку 153 медиуми престанаа да работат во 20 провинции во Авганистан, откако талибанското движење ја презеде контролата врз ...
сите 56 | | | веќе видена

Барселона, 14 септември 2021 (МИА) – Голманот на Баерн – Мануел Ноер, го нарече „бомба“ натпреварот со Барселона во првото коло од Лигата на шампионите.Тој се ...
сите 95 | | | веќе видена

Возачот на Вилијамс – Џорџ Расел, направи споредба меѓу тоа каков беше третманот на неговиот иден тим од 2022 година – Мерцедес, со тоа како Ред Бул ги третира ...
сите 260 | | | веќе видена

Нион, 10 септември 2021 (МИА) – Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александар Чеферин, зборуваше за тоа како ќе реагира доколку Реал Мадрид, ...
сите 52 | | | веќе видена

Лос Анџелес, 10 септември 2021 (МИА) – Учениците во Лос Анџелес на возраст над 12 години мора да бидат вакцинирани против коронавирусот пред да се вратат на ...
сите 46 | | | веќе видена

next