Се сметате за одговорен љубител на добрата чашка и возите само кога сметате дека алкoxoлот доволно испарил и ви е бистра главата. Не бидете толку сигурни. ...
| | веќе видена

На 30-ти мај, на јапонскиот остров Кјушу, се случи најнезамисливото и најcтpaшното што може да им се случи на Јапонци. Настана колапс во јапонската железница; ...
сите 12 | | | веќе видена

Жителите на малиот норвешки остров Sommarøy се решени официјално да ги фрлат часовниците и да се ослободат од концептот на време.Sommarøy се наоѓа западно од ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска (19 јуни), во Јавна соба, со почеток од 21 часот, ќе се одржи промоција на новиот албум и спот на Чалгија саунд систем, насловен „Тихувај“. Евентот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од вчера во Ниш започна вториот меѓународен симпозиум за „последиците од осиромашениот ураниум користен во НАТО агpecијата врз СР Југославија во 1999 година“, ...
сите 2 | | | веќе видена

Стефан Олсен од Данскиот метеоролошки институт бил на рутинска мисија во северозападен Гренланд, каде што требало да подигне океанографска и опрема за следење ...
сите 31 | | | веќе видена

Словенечкото дуо Рок Турк (возач) и Бланка Кацин (совозач), како и сите други рели тимови, несомнено се подготвуваат за куп работи поврзани со трката, возилото ...
сите 2 | | | веќе видена

„Ољга Козлова, 57-годишна блондинка со средна височина и недопустливо тенка половина (за своја возраст) седи во мал двособен стан на дрвена маса со бел чаршав. ...
сите 44 | | | веќе видена

Во една прилика, легендарниот пливач Мајкл Фелпс призна дека мoчкa во базенот бидејќи и онака бил полн со хлор, а хлорот сè тоа и сите тие бактерии ги убивал. ...
сите 9 | | | веќе видена

Минативе денови Нови Пазар се прослави со скандалозно „чистење“ на реките. Денес на менито имаме нова „генијалност“.Како што може да се види од снимката, ...
сите 2 | | | веќе видена

Замислете фластер составен од милиони живи матични клетки (што значи дека не може да биде отфлен како страно ткиво), со димензии од 3×2 сантиметри, одгледан во ...
сите 13 | | | веќе видена

На Твитер пред неколку дена е објавена фотографија која привлече многу поголемо внимание отколку што би се очекувало. Причината е објаснувањето:„Астигматизам е ...
| | веќе видена

next