Ако некогаш учествува на наградна игра од типот „понеси најмногу чоколади за X време и твои се“, уверени сме дека младиов штипјанец (според Канал 5) ќе биде ...
сите 4 | | | веќе видена

Баерн Минхен и Ајакс одиграа реми полно со настани во рамките на Лигата на шампионите – со дури 6 гола и 2 црвени картони.Веројатно еден од најзапамтените ...
сите 19 | | | веќе видена

Во вторникот, на сослушувањето пред американскиот Конгрес, шефот на Google – Сундар Пичај, беше прашан да објасни зошто кога го пребарувате зборот „идиот“ (на ...
сите 17 | | | веќе видена

Американската Кетлин Брукс ја купила својата црвена Фолксваген „Буба“ во декември 1966 година, кога „Бубите“ беа популарни во САД, особено меѓу младите. До ден ...
сите 3 | | | веќе видена

Кондицискиот тренер на Новак Ѓоковиќ, Гебхард Грич зборува за состојбата на српскиот тенисер пред да ја врати победничката форма.Новак Ѓоковиќ го надмина ...
сите 51 | | | веќе видена

next