Preston Lions – фудбалскиот клуб „кој ги брани боите на Македонија“ во австралискиот фудбал, сметан за клуб на македонските иселеници, во Купот на Австралија ...
сите 2 | | | веќе видена

Г-ѓа Чен, како што ја претставуваат кинеските медиуми, почнала да забележува бели влакна во своите 30-ти години. Зачестиле и станале проблем кога наполнила 40 ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска Арсенал славеше на домашен терен против Вотфорд, но за жал триумфот остана во дебела сенка на слабата посетеност на навивачите на клубот. На трибините ...
сите 6 | | | веќе видена

BMW на Саемот за автомобили во Женева ја претстави втората генерација на „купе-кросоверот“ X4.Иако станува збор за целосно нова генерација, BMW X4 за 2019-та ...
сите 8 | | | веќе видена

Моментот кој го обележа натпреварот Барселона – Црвена Ѕвезда е со сигурност оној на Анте Томиќ. Дпби супер асистенција од својот соиграч па го прелета нашиот ...
сите 12 | | | веќе видена

Овој пијалок треба да се пие најмалку еднаш неделно, а уште подобро е секој ден. Многу е богат со витамини и здрави влакна и е нискокалоричен. Главната ...
сите 22 | | | веќе видена

Нанесувањето на карминот значи нанесување на еден куп хемиски соединенија на устата. Дел од нив, и тоа како опасни.Црвениот пигмент, на пример, најчесто се ...
сите 5 | | | веќе видена

Многу од жените и девојките се плашат да користат пилули за контрацепција, бидејќи се плашат од рак, качување на вишок на килограми и особено неплодност. Но, ...
сите 2 | | | веќе видена

next