Фудбалерот на Интер – Марцело Брозовиќ, на натпреварот од Лигата на шампионите одигран на Камп Ноу против Барселона, покажа уникатна и необична техника на ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако помина година дена во вселената, астронаутот Скот Кели има фасцинантен фото албум со кој може да се пофали. Кели замина на Меѓународната вселенска ...
сите 4 | | | веќе видена

Во денешното модерно време човечкото тело е принудено да се бори со куп нови предизвици кои од биолошки аспект му биле непознати низ постоењето, а еден од ...
сите 8 | | | веќе видена

next