Необичен хотел неодамна е отворен во рускиот град Алушта на Крим, пишува Russia Today. Необичноста на хотелот е очигледна уште штом ќе влезете низ вратата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Дорса Амир е еволуциски антрополог и си ја обожава работата. Таа редовно споделува научна содржина на Твитер, а последните неколку нејзини поста се посебно ...
сите 2 | | | веќе видена

И додека дроновите полека но сигурно влегуваат во еден куп сфери на секојдневието, реалноста е дека на планетава сé уште постојат места каде таквиот концепт е ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера војвотката Кејт Мидлтон се дружела со децата во една градинка во Ислингтон, со кои заедно правеле пици во кујна на отворено. И додека Кејт им помагала на ...
сите 15 | | | веќе видена

Британскиот тенисер Енди Мареј имаше посебно емотивна конференција за медиумите во Мелбурн, откако на тренинг мечот со Новак Ѓоковиќ во четвртокот успеа да ...
сите 50 | | | веќе видена

Мислам дека луѓето што не сакаат да се вакцинираат или да ги вакцинираат своите деца треба да ја имаат слободата да не го прават тоа. Ако мислат дека ...
сите 3 | | | веќе видена

next