„Ливерпул и Јирген Клоп покажаа величина“, пишуваат српските медиуми откако тренерот на Ливерпул соопшти дека Џердан Шаќири нема да патува во Белград на мечот ...
сите 60 | | | веќе видена

Првиот познат меѓуѕвезден објект кој патува низ нашиот Соларен систем би можел да е гигантскa вонземскa „светлоснa едрилица“ испратена да трага по знаци на ...
сите 6 | | | веќе видена

Не е паметно да се суди само врз основа на еден или два ситни сигнали, но кога имате повеќе во комбинација, можеби навистина нешто не е така како што изгледа. ...
сите 23 | | | веќе видена

Јапонската железничка компанија WJR (West Japan Railway) ја укинува контроверзната обука за своите вработени, според која работниците, особено механичарите, ...
сите 2 | | | веќе видена

next