Заборавете на црвеното светло и семафорите, и прелетајте преку раскрсница макар и во полн гас – барем тоа е идејата зад технологијата што Ford планира да ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Трагичната загуба ја натерала Лиза Смит да ги предупреди и останатите родители на скриената опасност од детските седишта.Нејзината трагична приказна почнува ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога се работи за посочување на еколошките причинители на разни развојни проблеми кај децата, тоа не е воопшто лесна задача. Но една нова студија открива дека ...
сите 99 | | | веќе видена

По поразите, најважно е од нив да извлечете поука. Тоа го знаат и фановите на Ливерпул, па откако малку се соземаа од вчерашниот шок против Црвена Ѕвезда, ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што пренесува српскиот Telegraf.rs, еден поранешен работник на бензинска пумпа открива дека на одредени пумпи се заштедува гориво кое купувачите го ...
сите 4 | | | веќе видена

Луѓето, кога ги мачат главоболки или имаат проблеми со спиење, обично се јавуваат кај лекари од општа пракса, што некако и звучи најлогично. Но, во реалноста, ...
сите 3 | | | веќе видена

Благодарение на вакцините, речиси во целост се елиминирани најголем дел од најопасните заразни болести од минатото, како кај постарите лица, така и кај оние ...
сите 4 | | | веќе видена

Во неделното долго интервју за австралиската „60 минути“, Памела Андерсон имаше пар „контроверзни“ коментари околу #MeToo движењето и третиот бран на ...
| | веќе видена

„Ливерпул и Јирген Клоп покажаа величина“, пишуваат српските медиуми откако тренерот на Ливерпул соопшти дека Џердан Шаќири нема да патува во Белград на мечот ...
сите 60 | | | веќе видена

next