Освен што ги смирува цревата, ги спречува воспалителните процеси и ја подобрува крвната слика, зелката е и добар сојузник во топењето на вишокот килограми. ...
сите 7 | | | веќе видена

До пред пар дена, во европските лиги имаше 5 клубови кои можеа да се пофалат со сезона без пораз во тековните првенства.Загребскиот Динамо ја напушти петорката ...
сите 4 | | | веќе видена

Провокативната кампања во која сопругата на регионалниот заменик е опкружена со полуголи моделки е најнов потег за да се поттикнат Русите да излезат на гласање ...
сите 7 | | | веќе видена

Руските научници открија дека куркумата е идеално средство за чистење и белење на забите.Куркумата ги отстранува наслагите од забите, ги убива бактериите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Мажите кои сакаат да ги почитуваат своите жени обично другите мажи ги карактеризираат како папучари. Многу од нив се срамат од таа “титула”, но не би требало! ...
сите 5 | | | веќе видена

„Пред неколку месеци нашите кучиња почнаа да копаат баш пред капијата… тогаш едното од кучињата извади нешто што личеше на коска од човечка рака…Не можевме да ...
сите 5 | | | веќе видена

Според советите на Андреј Ивановиќ Заломљеников, фармацевт и фитолог со 25-годишно искуство.Пчелиниот мед е единствен природен производ кој позитивно делува на ...
сите 6 | | | веќе видена

next