Ако некогаш учествува на наградна игра од типот „понеси најмногу чоколади за X време и твои се“, уверени сме дека младиов штипјанец (според Канал 5) ќе биде ...
сите 4 | | | веќе видена

Баерн Минхен и Ајакс одиграа реми полно со настани во рамките на Лигата на шампионите – со дури 6 гола и 2 црвени картони.Веројатно еден од најзапамтените ...
сите 19 | | | веќе видена

Во вторникот, на сослушувањето пред американскиот Конгрес, шефот на Google – Сундар Пичај, беше прашан да објасни зошто кога го пребарувате зборот „идиот“ (на ...
сите 17 | | | веќе видена

Американската Кетлин Брукс ја купила својата црвена Фолксваген „Буба“ во декември 1966 година, кога „Бубите“ беа популарни во САД, особено меѓу младите. До ден ...
сите 3 | | | веќе видена

Кондицискиот тренер на Новак Ѓоковиќ, Гебхард Грич зборува за состојбата на српскиот тенисер пред да ја врати победничката форма.Новак Ѓоковиќ го надмина ...
сите 51 | | | веќе видена

Кинеската вселенска програма оди каде што никој не бил – далечната страна на Месечината („темната“ страна е само фигуративен израз, бидејќи е страната што не ...
сите 19 | | | веќе видена

Дубаи е карактеристичен и има да се пофали со многу нешта, но тие нешта, ако не ги сметаме вештачките острови во форма на палми, главно се на копно. ...
сите 5 | | | веќе видена

Генералниот директор на руската агенција Роскосмос објави извонредна снимка од камерите поставени на ракетата Soyuz MS-11, со која тројца астронаути беа ...
сите 10 | | | веќе видена

Научници од Универзитетот во Квинсленд развија тест што може да биде користен за дијагностицирање на сите видови рак. Се базира на уникатен ДНК „потпис“ кој, ...
сите 11 | | | веќе видена

Семејството Симиќ од српското село Раниловиќ планирало да го прошири својот имот за нови 10 хектари земјиште. Со години штеделе за да ги соберат 20-те илјади ...
сите 14 | | | веќе видена

Силвано Коломбано – научник од НАСА, смета дека не треба да се исклучи можноста дека вонземјаните веќе ја посетиле Земјата, па дури и дека се тука, но дека ...
сите 8 | | | веќе видена

Сега е доволно да кликнеш „block“ или „unfriend“ и готово, непожелниот екс-пријател го снемува од твоето видно поле, заедно со спомените кои сте ги споделувале ...
сите 2 | | | веќе видена

Аерозагадувањето убива, а една од мерките на властите во урбаните средини е промоција на користењето на велосипеди. Од друга страна, никој не сака да вози ...
| | веќе видена

next