По веста за кражба на лични податоци на 50 милиони корисници, изминатите денови многумина се приклучија на кампањата „Избриши го Фејсбук“ во чии рамки ...
сите 76 | | | веќе видена

Во фотографиите на французинот Лорент Кронентал нема да видите ништо од романтичната филмска верзија од „Градот на светлината“, ниту нешто од туристичките ...
| | веќе видена

Околу 5.000-6.000 Македонци престојуваат на Малта на привремена работа, а нивниот број достигнува и до 10.000 налето, велат, според неофицијална проценка, од ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес ми е деветта годишнина од бракот. Тоа не е нешто што се случува секој ден.Познавам луѓе кои се омажени уште подолго и знам дека девет не се убав, круг ...
сите 13 | | | веќе видена

Што се случува со нашето тело ако цела недела јадеме само пица?Замислете по цел ден да лежите во креветoт и да внесувате пица и хамбургери, додека читате или ...
сите 2 | | | веќе видена

next