Како што пренесува српскиот Telegraf.rs, еден поранешен работник на бензинска пумпа открива дека на одредени пумпи се заштедува гориво кое купувачите го ...
сите 4 | | | веќе видена

Луѓето, кога ги мачат главоболки или имаат проблеми со спиење, обично се јавуваат кај лекари од општа пракса, што некако и звучи најлогично. Но, во реалноста, ...
сите 3 | | | веќе видена

Благодарение на вакцините, речиси во целост се елиминирани најголем дел од најопасните заразни болести од минатото, како кај постарите лица, така и кај оние ...
сите 4 | | | веќе видена

Во неделното долго интервју за австралиската „60 минути“, Памела Андерсон имаше пар „контроверзни“ коментари околу #MeToo движењето и третиот бран на ...
| | веќе видена

„Ливерпул и Јирген Клоп покажаа величина“, пишуваат српските медиуми откако тренерот на Ливерпул соопшти дека Џердан Шаќири нема да патува во Белград на мечот ...
сите 60 | | | веќе видена

Првиот познат меѓуѕвезден објект кој патува низ нашиот Соларен систем би можел да е гигантскa вонземскa „светлоснa едрилица“ испратена да трага по знаци на ...
сите 6 | | | веќе видена

Не е паметно да се суди само врз основа на еден или два ситни сигнали, но кога имате повеќе во комбинација, можеби навистина нешто не е така како што изгледа. ...
сите 23 | | | веќе видена

Јапонската железничка компанија WJR (West Japan Railway) ја укинува контроверзната обука за своите вработени, според која работниците, особено механичарите, ...
сите 2 | | | веќе видена

next