Не знаеме дали клик-клак беа инспирирани од инструментов наречен „cas cas“ или инструментов од клик-клак (веројатно првото), ама знаеме дека треба пеколно ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбал на вода имате играно? Е па играа Крупа и Широки Бријег минатиот викенд во Босна.Судијата одлучил натпреварот да се игра и покрај лошите временски услови ...
сите 3 | | | веќе видена

Во еден мејл испратен од американската FDA (Агенција за храна и лекови), пушачите ќе прочитаат нешто што нема да им се допадне: „Цигарите се единствениот ...
сите 2 | | | веќе видена

Двајцата го послетиле истото туристичко место, 10 години пред да се запознаат …Мажов и женава од Кина, се жив доказ дека сродни души постојат кога откриле дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Бенефитите од пиењето кафе, вклучително и тоа што содржи разни антиоксиданси, се прилично добро познати, но ако го пиете на празен желудник, кафето може да ...
сите 7 | | | веќе видена

next