Азија

  во

  Босанската полиција ноќеска открила педесетина мигранти од Авганистан, Иран и Пакистан, сокриени во товарен воз кој влегувал од Србија. Мигрантите биле запрени ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, вчера и денес учествуваше на тринаесеттиот традиционален Дубровник форум под наслов „Зајакнување на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Инвестицискиот обем во азиско-пацифичкиот регион оствари рекордни 81 милијарди долари во првата половина од годината, пораст од 30% на годишна основа, покажува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ФАО – РимФАО помага и советува за обезбедување доволно храна за сите и сигурна исхрана, за здравјето на шумите, риболовот и аквакултурата, справување со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Компанијата „Кока-Кола“ соопшти дека е постигнат договор за преземање на „Коста Лимитед“, еден од водечките светски трговски центри за кафе. „Кока-Кола“ ќе ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Компанијата „Кока-Кола“ соопшти дека е постигнат договор за преземање на „Коста Лимитед“, еден од водечките светски трговски центри за кафе. „Кока-Кола“ ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ФАО помага и советува за обезбедување доволно храна за сите и сигурна исхрана, за здравјето на шумите, риболовот и аквакултурата, справување со климатските ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Компанијата „Кока-Кола“ соопшти дека е постигнат договор за преземање на „Коста Лимитед“, еден од водечките светски трговски центри за кафе. „Кока-Кола“ ќе ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Отворање на Регионалната конференција на ФАО за Европа (Вороњеж, Руска Федерација, 16 мај 2018 година), од внатрешноста на техничкиот контролен центар. Горан ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако на теренот не им оди баш најдобро и многумина најавуваат дека Жозе Мурињо е пред отказ, акционерите на клубот „тријат раце“. Имено, на денот кога ...
  сите 17 | | | веќе видена