Со усвојувањето на уставните измени во Скопје, со кои е променето името на државата во Република Северна Македонија, на оваа држава и се отвораат вратите на ...
сите 19 | | | веќе видена

Неколку медиумски екипи денес биле спречени да влезат на мостот ,,Слобода“ во Скопје, каде што се одржуваше манифестацијата ,,Водици 2019 “ Иако тие со прес ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изрази благодарност и го пофали бугарскиот тим кој учествуваше во спасувањето на петмината македонски скијачи во Банско.,,Брзата и стручна ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да биде консензуалниот кандидат за претседател на државата, а на сметка на тоа Министерството за внатрешни ...
сите 3 | | | веќе видена

Последните неколку месеци и денови од владеењето на секоја тоталитарна власт се најопасни за народот. Свесни дека се топи маразот под нивните нозе хунтата ...
сите 21 | | | веќе видена

Викенд е. Голем е бројот на оние кои одлучија денот да го поминат на Попова Шапка. Но, за да стигнат до таму, мораат да пешачат околу 3км. Сето тоа поради што ...
сите 11 | | | веќе видена

Со барикадирање во еден од дневните претстои во првото затворско крило, петмина затвореници во штипскиот затвор го искажаа револтот поради претходно ...
сите 13 | | | веќе видена

Откако денеска се појавија информации во дел од медиумите дека мора да се вработат Албанци во општините каде нема над 20 отсто од население со оваа ...
сите 7 | | | веќе видена

Неколкупати беше повторувано дека албанскиот јазик е официјализиран во Македонија, но колку навистина е официјализиран сега кога во Службен весник беше објавен ...
сите 2 | | | веќе видена

Националната установа – Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ – Битола објави повик за избор на најдобра фотографија на тема „Книгата и зимата“. Од ...
сите 6 | | | веќе видена

Кавадарци имаше рекордна година на основни приходи. Имавме остварени приходи од повеќе од 260 милиони денари. Во 2017 година имало 170 милиони, а и во ...
сите 21 | | | веќе видена

Кратовските трудници ја „имаат привилегијата“ за нив да се грижи ниту повеќе ниту помалку само еден гинеколог. Да, убаво прочитавте. Тоа е Гинекологот Ванче ...
сите 5 | | | веќе видена

next