Во собраниска процедура влегоа предлозите за измени на Законот за организација и работа на органите на државната управа и на Законот за Влада со кои се ...
сите 7 | | | веќе видена

Претставничката на здружението „Хендикеп плус“ на денешната јавна расправа за законот за социјална заштита ја праша министерката Мила Царовска кога ќе почне да ...
сите 7 | | | веќе видена

Поззнатата бизнисменка од Скопје, која долги години управуваше со „Фершпед“, Кираца Трајковска, има проблеми со полицијата. Нема информации за што станува ...
сите 9 | | | веќе видена

Денешната Стара железничка станица во Скопје почнала да се гради во 1937 година. Пред тоа на ова место се наоѓала железничката станица која била изградена уште ...
сите 13 | | | веќе видена

Градежните работи на просторот позади Чинарот во Охрид не престануваат. Од утрово се поставува кровна конструкција за летната тераса која веќе втора недела се ...
сите 5 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска на седница  треба да расправа за предлозите за промена на сопственичката структура на ТРД ГОЛДИ ...
сите 22 | | | веќе видена

„Сознанијата со кои јас располагам не ја менуваат претходната фактичка состојба дека Никола загина во сообраќајна несреќа поради неприлагодена брзина, согласно ...
сите 17 | | | веќе видена

Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје мораше да стави во употреба стар компјутерски томограф кој е наменет само за итни случаи и само за пациентите ...
| | веќе видена

Се грижиме за сите сегменти од опремата на нашата Армија. Денеска објавивме технички дијалог за летна алпинистичка опрема кој ќе трае до 4 април. Шанса за ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонското судство го допре дното пресликувајќи ги двојните аршини, непринципиелноста и неморалноста на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Политичкиот прогон ...
сите 27 | | | веќе видена

Kико брат! Јас знам дека секој народ има свои изpoди кои повеќе се грижат за својот џеб отколку што се грижат за народот и неговата судбина. Но изгледа дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на ...
сите 20 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими делегацијата на Поткомитетот за транзиција и развој на Комитетот за економија и безбедност на Парламентарното Собрание на ...
сите 16 | | | веќе видена

Почина 19 годишната девојка која беше повредена во автобуската несреќа кај селото Ласкарци на 13 февруари. Како последица на тешката сообраќајка девојката ја ...
сите 20 | | | веќе видена

next