Два основи за добивање на азил му стојат на располагање на екс премиерот Груевски во Унгарија. Според унгарските закони, доколку Груевски успее да докаже дека ...
сите 23 | | | прочитана: 375 | веќе видена

Скопје веќе со денови се наоѓа во топ 10 најзагадени градови во светот. Денеска на социјалните мрежи осамна фотографија од високатниците во Аеродром од каде ...
сите 5 | | | прочитана: 364 | веќе видена

Амбулантно возило на велешката болница удрило во стадо диви свињи на автопатот Велес – Скопје на местото викано Ајдучка чешма, соопшти велешката полиција. ...
сите 15 | | | прочитана: 363 | веќе видена

Жаклина Хаџи Зафирова од Центарот за истражувачко новинарство СКУП Македонија на гостувањето во Студио 1 ги откри новитетите од стартувањето на новата веб ...
сите 34 | | | прочитана: 347 | веќе видена

Ивор Мицковски на својот „Фејсбук“ профил објави статус за случувањата во последните два дена. СЈО не чувствува одговорност за бегството, Јанакиески и ...
сите 11 | | | прочитана: 346 | веќе видена

Град Скопје ќе почне постапка за присилна наплата на неплатените обврски по основ на годишниот данок на имот за 2013 година, а заклучно со 2017 година, ...
сите 28 | | | прочитана: 345 | веќе видена

Вчеравечер, во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
сите 29 | | | прочитана: 329 | веќе видена

На почетокот на декември ќе биде одржана заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија, што ќе се совпадне со пуштањето во употреба на дел од автопатот ...
сите 29 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Од градот Кир во Сирија. Се одликуваше со благородно потекло и со вонредна телесна убавина. Сè остави заради Христа и се повлече во пустината Халкидска заради ...
сите 19 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Тамара не ги доби потребните документи за лекување во странство, а Фондот и Министерството за здравство ја одолговлекуваа процедурата за нејзина операција. ...
сите 3 | | | прочитана: 326 | веќе видена

Шилегов очекува АХВ да ги казни градоначалници кои не се грижат за бездомните кучиња согласно законот. Скопскиот градоначалник смета дека неговите колеги се ...
сите 18 | | | прочитана: 312 | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неговото гостување на емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 изјави дека желбата на СДСМ е укинување на ...
сите 46 | | | прочитана: 308 | веќе видена

Исцрпени се средствата предвидени за субвенции за купување електро тротинети, односно денеска до 15 часот се пристигнати 109 барања, соопшти Град Скопје. – Со ...
сите 26 | | | прочитана: 304 | веќе видена

Нејзиното Височество, кралицата Елизабета, ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот ...
сите 7 | | | прочитана: 302 | веќе видена

Нели тоа што Грција бара од Македонија да го промени баш овој член од Уставот, за Македонците во соседните земји, е еден вид признавање на постоењето на ...
сите 12 | | | прочитана: 297 | веќе видена

„Раниот детски развој е многу важен за понатамошниот развој на личноста, Ние се грижиме за секое дете и инвестираме токму во детската заштита, a со тоа и во ...
сите 41 | | | прочитана: 292 | веќе видена

Пратеникот Влатко Ѓорчев како шеф на Делегацијата во Парламентарното Собрание на ОБСЕ (ПС на ОБСЕ) учествува на Конференцијата за жртвите на тероризмот во ...
сите 21 | | | прочитана: 287 | веќе видена

Во случајот “Монструм“ во претходната процедура, предмет на анализа беа возилата “Опел Омега“, “Голф 3“, “Волфсваген Пасат“, “Пежо 306“ и “Мазда 626“. ...
сите 39 | | | прочитана: 280 | веќе видена

next