Оддавајќи им должна почит на сите наши загинати припадници на безбедносните сили на Република Македонија, но и на нивните најблиски, чија што загуба ниту ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

На Државниот универзитет во Тетово денеска беше промовирано издание на албански јазик на книгата „Македонски мултиетнички јазли – битки за едно или две ...
сите 17 | | | веќе видена

Новинската агенција CENTAR.MK преку овој линк ќе се вклучи во живо и ќе го емитува целиот марш на својата интернет страница: Напомена: Емитувањето започнува во ...
| | веќе видена

Претседателот на албанскиот парламент, Грамоз Ручи ги повика Албанците во Македонија масовно да излезат и да гласаат „за“ на референдумот што ќе се одржи на ...
сите 22 | | | веќе видена

Пратениците Павле Богоевски и Иван Стоиљковиќ во вечерашното гостување во тв дуелот ,, Само Вистина“ на Канал 5 ги ,,вкрстија“ аргументите ,,За“ односно против ...
сите 6 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин П.К.(43) од Софија е оштетен за 483.640 денари откако дошол во селото Обршани, општина Кривогаштани, да купи пипер. Количините што ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Каква е атмосферата пред и по партиските собири за референдумот и кои се ставовите на граѓаните? Еве како изгледаше партискиот собир на ДУИ викендов во Битола. ...
сите 9 | | | веќе видена

Дали ги читате декларациите на производите? Ги закапазувате ли роковите? Знаете ли обично што се крие за производите кои се на акција, во големите маркети? ...
сите 11 | | | веќе видена

Културно-информативниот центар Романса од Македонска Каменица вечерва е домаќин на караванот на 33. Меѓународен фолклорен фестивал „Истибањско Здравоживо“. ...
сите 5 | | | веќе видена

ЕУ и НАТО велат: Вратите се отворени! Добредојдени сте! Но, нивното тука завршува. На ред сме ние, на 30 септември заедно влегуваме низ отворените порти кон ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонските возачи во Германија во случај на сообраќајна несреќа ќе можат да направат побрз и поефикасен надомест на штета, со Спогодбата за заштита на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во пресрет на четвртиот роденден на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), одбележувањето на овој датум ќе биде посветено на отпочнувањето со ...
сите 4 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Македонија вчера одржа состанок со делегација на Европската комисија за ефикасност на правдата – СЕРЕЈ, предводена од Рамин ...
сите 11 | | | веќе видена

next