СДСМ прогласи победа во првиот круг на претседателските избори. Еве каква беше атмосферата додека Стево Пендаровски и Зоран Заев се обраќаа пред членовите од ...
сите 88 | | | прочитана: 3943 | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, во своето обраќање во медија центарот оцени дека првиот круг од претседателските избори минал во демократски дух и ...
сите 77 | | | прочитана: 3935 | веќе видена

До 17 часот најголема излезност во Скопје на првиот круг од претседателските избори има во општините Карпош и Центар, по 43% избирачи кои го оствариле своето ...
сите 53 | | | прочитана: 3674 | веќе видена

Во продолжение на вкрстените прашања од обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков во случајот „Тврдина-Таргет“ за масовното прислушување на граѓани од 2009 ...
сите 54 | | | прочитана: 2965 | веќе видена

На пребројани повеќе од половина од гласачките места, Стево Пендаровски е во водство пред противкандидатите. Очекувана е победата на Пендаровски во првиот ...
сите 55 | | | прочитана: 2929 | веќе видена

Набљудувачите на ОБСЕ-одихр будно го следат изборниот процес во земјава. Вкупно ги има 250, а распоредени се низ цела Македонија . Од мисијата велат дека ...
сите 88 | | | прочитана: 2894 | веќе видена

Со победата над смртта и со воскликот „Христос воскресна! Навистина воскресна!“, со воскреснувањето на Исус Христос денеска се слави и надежта за победа над ...
сите 77 | | | прочитана: 2804 | веќе видена

Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација вчера гостуваше во емисијата „Печат на неделата“ каде што говореше за состојбата со ...
сите 21 | | | прочитана: 2792 | веќе видена

Браво СДСМ, ги вративте во игра, наместо да ги турите под стечај и да ги растурите ко сарма – напиша актерот Сашо Тасевски, кој важеше за еден од најголемите ...
сите 58 | | | прочитана: 2787 | веќе видена

Со основно образование се стекнал во ОУ „Григор Прличев", а средно училиште завршил во охридската гимназија „Свети Климент Охридски". Дипломира на Медицинскиот ...
сите 18 | | | прочитана: 2593 | веќе видена

Тимот на Гордана Сиљановска кој секојдневно шири лаги треба да знае дека лажно пријавување е кривично дело. Толку е голем стравот од пораз на Сиљановска на ...
сите 84 | | | прочитана: 2056 | веќе видена

Фокус – Изборна равенка На насловната на Фокус има наднаслов: „Изборна равенка“, со фотографија на која се гледа билборд на Гордана Сиљановска - Давкова со дел ...
сите 35 | | | прочитана: 2010 | веќе видена

Одложен е пресот на СДСМ на кој требаше да зборуваат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Најнова информација е дека во ...
сите 94 | | | прочитана: 1924 | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и нивниот кандидат што го поддржуваат за претседател Гордана Сиљановска Давкова прогласија вечерва победа во првиот ...
сите 53 | | | прочитана: 1785 | веќе видена

next