Во Кривичниот суд, со презентација на нови СМС, Вибер и Фејсбук пораки продолжи и судењето за настаните од 27 април. Од комуникацијата се гледа координација за ...
сите 181 | | | прочитана: 6073 | веќе видена

Македонското МВР молчи, а Албанија и Црна Гора го покажаа патот по кој избегал екс-премиерот Никола Груевски, велат од албанската опозициска партија, Алијанса ...
сите 47 | | | прочитана: 4117 | веќе видена

Полицијата и Обвинителството имаат информации за дејствијата и можните соучесници во организирањето на бегството на екс премиерот Груевски. Од МВР за Сител ...
сите 49 | | | прочитана: 3634 | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 78 | | | прочитана: 3015 | веќе видена

Невообичаено за нејзин стил, бившата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, си ја отвори душата во изјава за ТВ 24, порачувајќи дека не го ...
сите 42 | | | прочитана: 2309 | веќе видена

Во разговор за 1ТВ, Никола Марковиќ, одговорен уредник на „Дан“ и политички аналитичар, вели дека одговорност во целото бегство на Груевски имаат и ...
сите 31 | | | прочитана: 1959 | веќе видена

Балаш Хидвеги, висок претставник на унгарската владејачка партија Фидеш, денес изјави дека Никола Груевски во Македонија бил жртва на политички прогон, а ...
сите 73 | | | прочитана: 1799 | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија блокира“ синоќа се упати пред домот на пратеничката ...
сите 33 | | | прочитана: 1569 | веќе видена

Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември“ од Сојузот на спортови на Скопје. Сакаме да ја ...
сите 43 | | | прочитана: 1513 | веќе видена

Итната медицинска помош ќе добие 12 нови возила . Од нив 6 ќе бидат распоредени во главниот град додека останатите ќе бидат поделени во градовите каде што има ...
сите 69 | | | прочитана: 1478 | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Аман беше примен со највисоки државни и воени почести од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан, ...
сите 69 | | | прочитана: 1473 | веќе видена

Иако беше предвидена расправа од 12 дена во собраниската комисија за уставни прашања, а траеше само пет, по дебатата за уставните нацрт-амандмани што ги ...
сите 64 | | | прочитана: 1440 | веќе видена

Заради технички зафати во дистрибутивната електро – мрежа, утре без електрична енергија ќе бидат делови од општините Центар, Студеничани и Кисела Вода, ...
сите 54 | | | прочитана: 1359 | веќе видена

Интенизвните врнежи од снег кои го зафатија Пијанечко-малешевскиот регион придонесоа за зголемување на влажноста на коловозот, а со тоа и отежнато движење на ...
сите 80 | | | прочитана: 1355 | веќе видена

next